تاریخچه و نحوه تاسیس

مؤسس این بنیاد خیریه ، مهندس جهانبخش شُکری ، مدیر گروه صنعتی شُکری و فرزند ارشد مرحوم عزیز شُکری آذربایجانی هستند.

مهندس جهانبخش شُکری در کنار سال ها فعالیت قابل ستایش در حوزه صنعت و کارآفرینی، که ایشان را چهره برتر و کارآفرین نمونه کشوری و صنعتگر موفق سال را نیز ساخت ،حمایت از افراد بی بضاعت و کم برخوردار جامعه را وظیفه انسانی و ذاتی خود دانسته و در انجام امورخیر همیشه پیش قدم بوده اند.

دغدغه فکری جهت نظام مند ساختن و توسعه این حمایت های مادی و معنوی از افراد نیازمند و کم توان و ترویج خیر خواهی باعث شد تا با همکاری جمعی دیگر از بزرگ اندیشان و خیران استان کرمانشاه، بنیاد خیریه عزیز شُکری را به یاد مرحوم پدرشان افتتاح کنند.

تجمیع خیر خواهان و تدوین برنامه و اساسنامه ای جهت هرچه بهتر شدن فرایند خدمت رسانی به نیازمندان واقعی منجر شد تا نهایتا بنیاد خیریه مرحوم عزیز شُکری آذربایجانی، در سال 1400 با اخذ مجوز به شماره 2541/24/99/930 و به شماره ثبت 1772 و شناسه ملی 14009992380 از سازمان بهزیستی استان کرمانشاه افتتاح و در تاریخ 1400/05/01 رسما فعالیت های خود را آغاز کند.

تاسیس خیریه

بدون شک تنها با اتکا به شخص و یا گروه محدودی از خیران، وسعت عمل امور خیرخواهانه محدود خواهد ماند .

بنابراین تنها با بهره گیری از کمک های انسان دوستانه شما مردم نیکوکار و همدلی مدیران خیراندیش و تلاش پیگیر خیرخواهان داوطلب است که بنیاد خیریه شُکری به منظور و مطلوب خود که یاری رساندن به اکثریت ممکن افراد نیازمند و چشم انتظار است، خواهد رسید.