توزیع غذای گرم بین افراد نیازمند جامعه

شما اینجا هستید:
شما اینجا هستید:

در اهميت و ارزش اطعام نيازمندان، همين بس كه چند آیه از سوره انسان در وصف اهل بيت، به دليل اطعام ايشان به فقير و اسير و مسكين بوده است.زمانی که حضرت علی (ع) به همراه حضرت فاطمه (س) برای شفای فرزندانشان از بیماری سه روز را روزه گرفتند و افطاری خود را در هر کدام از این سه روز به یک فقیر، اسیر و مسکین دادند.

خداوند براي تشويق و اطعام به نيازمندان به آثار آخروي آن اشاره مي كند. از جمله آثار اخروي اطعام آن است كه شخص به عنوان ابرار وارد بهشت مي شود و از همه مهم تر از نعمت لقاي الهي برخوردار مي شوند. (سوره انسان)

در جامعه ما نیز به دلیل مشکلات معیشتی و بیکاری و عدم توانایی مالی کافی افراد زیادی درگیر مشکل تامین مایحتاج اولیه زندگی حتی در حد تامین وعده های غذایی خود هستند.

یکی از کارهای پسندیده ای که هر شخص می تواند در حد خود برای کمک به این نیازمندان کند، اطعام آنها به یک یا چند وعده غذایی در روز، هفته و یا ماه است.

توزیع غذای گرم در گرمخانه شهرستان هرسین

چندسالی است که با آغاز فصل سرما بسیاری از افراد بی خانمان در گرم­خانه های سطح شهر اسکان داده می ­شوند. این افراد غالباً از اقشار ضعیف، کم درآمد و آسیب‌پذیر جامعه هستند و به شدت در معرض آسیب‌های اجتماعی – اقتصادی قرار دارند و توجه به آنان به صورت مقطعی است.


توزیع غذای گرم بین نیازمندان توسط بنیاد خیریه شُکری


«بنیاد خیریه شُکری» در این مقطع به این قشر ضعیف جامعه توجه ویژه مبذول داشته و نسبت به توزیع غذای گرم بین این افراد اقدام نموده که در شهرستان هرسین این اقدام چشمگیرتر می باشد.

امیدست با الگو قراردادن سیره اهل بیت (علیه السلام) سفره­ های مهربانی گسترش یابد.

امتیاز شما به این محتوا:
4/5

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه

شما اینجا هستید:
در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست
جستجو کردن
charity logo
membership
chat
به اشتراک بگزارید